מימוש זכויות רפואיות – קצבת נפגעי עבודה


מימוש זכויות רפואיות – קצבת נפגעי עבודה

רבים בישראל משתמשים בשירותיהם של חברות ביטוח פרטיות אשר מבטחות את לקוחותיהם בפני סכנות עתידיות. סכנות אלו לרוב מונות: איבוד כושר עבודה וביטוחי חיים כמו גם ביטוח לתכולת הבית או לפגעים כאלו ואחרים כגון פריצות או איבוד רכוש יקר ערך.

הביטוח לאומי כחברת הביטוח של כלל אזרחי ישראל מחייב אותנו האזרחים לשלם דמי ביטוח חודשיים אשר מגנים עלינו מפני סכנות עתידיות ומכין את המדינה לקראת אסון או צורך לסייע ולתמוך בנפגע.

כאשר אנו נפגעים במהלך עבודתנו ישנו לרוב ביטוח פרטי של העסק אשר מסייע בתהליך השיקום ובתהליך הפיצוי. עם זאת הביטוח לאומי גם כן מפצה אתכם ומסייע לכם באופן סיעודי וכספי במידה ונפגעתם במהלך עבודה. הסיוע הכספי מוכר גם כקצבת נפגעי עבודה.

קצבת נפגעי עבודה הנה קצבה חודשית או פיצוי חד פעמי אשר מוגש מהביטוח לאומי לאלו אשר נפגעו במהלך עבודתם. הביטוח אינו תחליף לביטוח האישי אלא משלים לו. קצבת נפגעי עבודה יכולה להתקבל על ידי הביטוח לאומי רק לאחר הגשת תביעה אל מול הביטוח לאומי באופן מסודר.

את התביעה יש להגיש על ידי מילוי טופס בל/211 אשר מורכב מסעיפים שונים. חלק מהסעיפים חייב למלא בעל העסק בו הנכם מועסקים. אל הטופס חייבים לצרף חוות דעת רפואיות ותלושי שכר אחרונים. במידה וישנם עדים לתאונה יש להחתים אותם במקומות הרלוונטיים לכך.

לאחר הגשת התביעה וכל המסמכים הנצרכים לכך יש לעמוד אל מול וועדה רפואית. וועדה זו הנה וועדה אשר תקבעה את אופי הפציעה ואת אופי הטיפול הנדרש. לאחר הוועדה הרפואית והמלצותיה הביטוח לאומי קובע מהי גובה קצבת נפגעי עבודה אשר מגיעה למגיש התביעה.

גובה קצבת נפגעי עבודה הנה שונה מאדם לאדם ונקבעת, כאמור לפי חומרת הפציעה ואורך הטיפול הנדרש. הטיפול הרפואי ייעשה על ידי רופאים אשר מוכרים על ידי הביטוח לאומי ולא ניתן לממש את הטיפול הרופואי במרפאות פרטיות.

פגישה ראשונית חינם
לשיחה מיידית עם נציג החברה
הזן את מספר הטלפון שלך

לחץ לקבלת השיחה