ביטוח לאומי מעניק קצבת ניידות


ביטוח לאומי מעניק קצבת ניידות

ביטוח לאומי אחראי על הרווחה של נכים רבים. בין השאר הוא מעניק גם קצבת נכות כללית, ואף קצבאות מיוחדות נוספות. כל מי שמומחה בתחום של מימוש זכויות רפואיות, יכול להגיד לכם שאחת מהקצבאות המיוחדות ביותר היא קצבת ניידות. מה בעצם מייחד כל כך קצבה זו? מדובר בקצבה שבאה לתת מענה לנכים אשר יוצאים לעבודה והם בעלי רכב או חסרי רכב, ולכן יש להם הוצאות מיוחדות בשל מגבלת הניידות שלהם. איך אפשר לדרוש מימוש זכויות רפואיות במקרה של מגבלה בניידות?

התהליך מול ביטוח לאומי

חשוב להבין ראשית, קבלת קצבת ניידות מותנית בכך שוועדה רפואית של ביטוח לאומי תקבע לכם אחוזי נכות רפואית מתאימים. אחוזי נכות צריכים להיות בשיעור של 80% לפחות, וכולם קשורים אך ורק לסיבות של מגבלה בניידות. אם לדוגמא, נקבעו לכם 90 אחוזי נכות, ומתוכם 45 אחוזי נכות קשורים בכלל למחלת סכרת לדוגמא, ביטוח לאומי לא יכיר בכם כזכאים לקבל קצבת ניידות.

עם זאת, חשוב להבין היום כי ההגדרה של מוגבלות בניידות יכולה להיות רחבה מאד. מימוש זכויות רפואיות משמעותו, להבין כי לא רק מוגבלות ברגליים גורמת לקשיים בניידות. גם ליקויים אחרים יכולים לגרום להגבלה בניידות, ולשימוש בעזרים מיוחדים כדי לנוע ממקום למקום. קצבת ניידות היא למעשה הדרך של ביטוח לאומי לעודד אנשים לצאת לעבודה, על חשבון קבלת קצבת נכות בסיסית.

אם קצבת נכות בסיסית באה לתת מענה למי שלא יכול לעבוד, הרי שקבלת קצבת ניידות באה לעודד את המוגבל בניידות בכל זאת להגיע למקום העבודה שלו, כאשר ביטוח לאומי מבטיח למעשה מימוש זכויות רפואיות, משום שהוא עוזר לכסות את ההוצאות על עזרי הניידות השונים, בין אם מדובר ברכב מיוחד או בכל דבר אחר. ביטוח לאומי אף עוזר לחיילים המשרתים בשירות סדיר, ומממן עבורם קצבת ניידות. בסופו של דבר, נכים רבים שמתעניינים בנושא של מימוש זכויות רפואיות, פונים במהירות לגורמים מקצועיים, שיוכלו לעזור להם מול ביטוח לאומי, כדי לחזור למסלול החיים הרגיל שלהם.


פגישה ראשונית חינם
לשיחה מיידית עם נציג החברה
הזן את מספר הטלפון שלך

לחץ לקבלת השיחה