למה מימוש זכויות רפואיות?


למה כדאי לבצע מימוש זכויות רפואיות?

אנשים רבים שנקבעו להם אחוזי נכות על ידי ביטוח לאומי, תוהים מדוע דווקא עכשיו הם צריכים לדרוש זכויות רפואיות שמגיעות להם על פי חוק. אם כן, מדובר בהליך שמעוגן בחוק הישראלי - למה אנחנו צריכים ללכת ולדרוש אותו? האם לא מדובר בדברים שמגיעים לנו באופן אוטומטי? במקרים רבים, שבהם נקבעו לנו אחוזי נכות, יש אכן דברים שנקבל באופן אוטומטי לעתים, כמו לדוגמא - קצבת נכות. עם זאת, יש זכויות רפואיות רבות שיגיעו לנו - אך ורק אם נדע לדרוש אותן, וחלקן אף מתקשרות לנושא של קצבת נכות והגדלתה. איך זה מתבצע?

ליידע תמיד את ביטוח לאומי

בסופו של דבר, צריך לזכור כי ביטוח לאומי צריך לעקוב אחרי מיליוני אנשים בכל עת. לכן, עלינו קיימת האחריות ליידע אותו בכל שינוי שמתבצע בחיים שלנו. על כן, אם נגרם לנו אבדן כושר עבודה מסוים, עלינו לפנות אל ביטוח לאומי, בתביעה לקביעת אחוזי נכות. כאשר קובעים לנו אחוזי נכות, חשוב שניידע את הוועדה הרפואית לא רק על מצבו הפיסי והרפואי, אלא גם על מצבנו הכלכלי והמשפחתי. על פי מצבנו הכלכלי טרם התאונה - תיקבע קצבת נכות אותה נקבל, בפרט אם מדובר על תאונת עבודה. מימוש זכויות רפואיות נקבעות אף לפי המצב המשפחתי שלנו - אם יש לנו ילדים שהם מתחת לגיל 18 או משרת במסגרת שירות לאומי או הצבא - אנחנו זכאים לקבל תוספת של 40% לקצבה על כל ילד (מקסימום 2 ילדים). מן הסתם, ביטוח לאומי לא יתחיל לתחקר את כל האנשים שנמצאים תחת אחריותו כל הזמן, ולכן אנחנו אלו שצריכים לפנות אל ביטוח לאומי, בדרישה של מימוש זכויות על פי הכתוב בחוק.

פעמים רבות, קצבת נכות יכולה להשתנות, בעקבות שינוי של אחוזי נכות. אם לדוגמא נקבעו לכם 65% אחוזי נכות, אולם לאחר מספר שנים המצב השתנה, עליכם לפנות אל ביטוח לאומי, שיקבע לכם אחוזי נכות חדשים, ויגדיל את הקצבה המגיע לכם על פי חוק. במילים אחרות, אין ספק שמרגע שנקבעו לנו אחוזי נכות, מדובר בתהליך של מימוש זכויות שבעצם לא נגמר. אז איך אפשר לקבל את העזרה המקצועית הטובה ביותר?

לקבל הדרכה מהמרכז למימוש זכויות רפואיות

אם גם אתם חושבים שמגיע לכם מימוש זכויות בהתאם למצב שנקלעתם אליו, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לפנות למרכז למימוש זכויות רפואיות. במרכז, אנחנו מעסיקים אנשי מקצועי המתמחים במתן עזרה לאנשים שצריכים לפנות אל ביטוח לאומי. אנחנו נעזור לכם להתכונן לוועדה הרפואית של ביטוח לאומי, על מנת שיקבעו לכם אחוזי נכות בהתאם למצבכם. זכרו שבסופו של דבר, מימוש זכויות רפואיות תלוי רק בדבר אחד - איך ביטוח לאומי יתרשם ממצבכם.

כדי לקבל מימוש זכויות טוב, שיוכל לעזור לכם להמשיך ולהתקיים בכבוד - פנו עוד היום למרכז למימוש זכויות רפואיות.


פגישה ראשונית חינם
לשיחה מיידית עם נציג החברה
הזן את מספר הטלפון שלך

לחץ לקבלת השיחה