מימוש זכויות רפואיות - קצבת נכות כללית


מימוש זכויות רפואיות - קצבת נכות כללית

הביטוח לאומי בישראל הנו מוסד ממשלתי אשר עוזר ומסייע לנזקקים בארץ. החל ממשפחות מצוקה, קשישים וכלה בנפגעי פעולות איבה ותאונות דרכים. הביטוח לאומי עוזר ומסייע בצורות שונות, הסיוע מותנה באופי הפציעה וגובה ההכרה בנכות. כחלק מהסיוע הכספי של הביטוח לאומי ניתן לקבל קצבה חודשית אשר מסייעת בהוצאות הכספיות ובחוסר יכולת ליצור הכנסה.

אלו הסובלים מנכות כללית ואינם יכולים לתפקד באופן מלא יכולים ליהנות מקצבת נכות כללית. קצבת נכות כללית הנה קצבה אשר מעידה על הכרה בנכות כללית אל מול הביטוח לאומי ומקנה לבעליה תעודת נכה.

תעודה נכה הנה תעודה אישית אשר מקנה הנחות משמעותיות אל מול מוסדי ממשלה שונים כגון מס הכנסה והעריות השונות כמו גם יכולת להחנות את הרכב במקומות המיועדים לכך. את תעודת הנכה מקבלים באופן אוטומטי אלו אשר נהנים מקצבת נכות כללית. קצבת נכות כללית אשר מתקבלת ישירות לחשבון הבנק אינה מצריכה מיסוי או היטלים כאלו ואחרים.

תהליך קבלת קצבת נכות כללית מתחיל בהגשת תביעה אל מול הביטוח לאומי להכרה בפציעה או במום מולד. את התביעה יש להגיש באופן אישי אך עם זאת ניתן להשתמש בחברות פרטיות וציבוריות המסייעות בהגשת התביעה.

לאחר מילוי טופס בהגשת התביעה יש להגיש מסמכים רפואיים נוספים אשר מאששים את חומרת הפציעה או המום המולד. לאחר הגשת כל המסמכים הביטוח לאומי יזמן אתכם לעמוד אל מול וועדה רפואית אשר תקבע את גובה הנכות. וועדה רפואית זו מורכבת לרוב מרופא מוסמך אחד אשר הוסמך על-ידי הביטוח לאומי ואשר יקבע את חומרת הפציעה או המום המולד. לאחר מכן פקיד בביטוח לאומי יתרגם את ההמלצה הרפואית של הוועדה לאחוזי נכות ויאשר קצבת נכות כללית בגובה כזה או אחר.

גובה הקצבה הנו אינדיבידואלי ומשתנה מאדם לאדם. הביטוח לאומי רשאי להפסיק או לשנות את גובה הקצבה בכל עת שיחפוץ בכך. קצבת נכות כללית יכולה להיפסל לאדם אשר קיבל במשך שנים מספר את הקצבה המיוחלת ללא הודעה מוקדמת או עמידה אל מול וועדה רפואית.

פגישה ראשונית חינם
לשיחה מיידית עם נציג החברה
הזן את מספר הטלפון שלך

לחץ לקבלת השיחה